LOUČENÍ S LÉTEM

 

REGION TANČÍ 2017, PELHŘIMOV 2. 6. 2017

15. ročník úžasné akce plné pohybu a tance všeho druhu. Letos za účasti tří kroužků z DDM Budík. Břišní, street dance – mladší, street dance – starší.

Děti měly možnost vidět na vlastní oči i profesionály. Milana Peroutku při zpěvu a Veroniku Lálovou při tanci.

 

DEN DĚTÍ  V AREÁLU HASIČŮ

1. 6. 2017 mohly všechny děti oslavit svůj svátek volným pohybem v areálu cvičiště SDH. Pohyb, radost, spokojenost dětí, rodičů i pořadatelů  byly navíc prozářeny sluníčkem. Každé dítě obdrželo ke gratulaci k svému svátku perník ve tvaru budíčku.

 

 

V neděli 14. 5. 2017 vystupovala děvčata ze dvou tanečních kroužků na oslavě Dne matek v KS Beseda.

DDM Budík reprezentovali nejmenší mažoretky a  břišní tanečnice.

 

 

 

JÍZDA DO VRCHU

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se uskutečnila další jízda cyklistického seriálu ZÁVODU DO VRCHU. Tentokráte náročnější trasa. Od bývalých drůbežářských závodů do Hory.

 

 

JÍZDA  DO  VRCHU

Ve čtvrtek 27. 4. 2017  zdolalo první kopec seriálu  5 statečných.

11. 5. 2017  a  18. 5. 2017  se těšíme na další nadšené cyklisty.

 

 

Mažoretky DDM Budík se chystají na mistrovství Evropy do Bulharska

V sobotu 25. 3. se naše týmy kadetek a juniorek vydaly do Dubňan, kde se konala mezinárodní soutěž mažoretek. Týmů se sešlo bezpočet a všechny se stejným cílem. Motivace byla veliká. Šlo o postup na ME, které se letos koná 6.–9. 7. v Bulharsku.

Nervozita vládla celou halou již od samého rána. Ani naše děvčata nebyla v klidu, ladily se poslední detaily, ať již na kostýmech či soutěžní skladbě. První vystupovaly mladší kadetky, soutěžní nervozita se jim však nevyhnula a hůlky padaly, ale naděje tu pořád byla. Vždyť i ostatním týmům se něco nepovedlo. Bohužel k postupu to nakonec nestačilo.

Starší juniorky začaly naplno, z parketu však odcházely se slzičkami v očích, nějaká ta hůlka jim taky spadla. O to větší překvapení přišlo při vyhlášení! Třetí místo, bronzová medaile a postup na ME!

 

 

Ve čtvrtek 6.4. proběhl v DDM Budík další ročník recitační soutěže pro děti z prvního stupně základních škol UPOVÍDANÝ BUDÍK. Letos se zúčastnilo celkem 59 recitátorů  ze sedmi základních škol z Moravských Budějovic a okolí. Odborná a dětská porota opravdu neměly lehkou práci.

 

 

Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhla v tělocvičně TJ Sokol Moravské Budějovice soutěž ve sportovní gymnastice. Zúčastnily se jí všechny děti, které chodí do moravskobudějovických gymnastických oddílů. Cvičilo se na prostných a kladině (nejmladší dívky cvičily na lavičce). Za DDM Budík nastoupilo do závodu 17 děvčat, která předvedla velmi dobré výkony. V pěti kategoriích jsme vybojovali devět medailových pozic, z toho bylo jedno zlato, 5 x stříbro a 3x bronz. Všechna děvčata si zaslouží velkou pochvalu. Už teď se těšíme na další ročník soutěže, kterou bychom chtěli organizovat společně s gymnastickým oddílem TJ Sokol pravidelně každý rok.