30.ročník MORAVSKOBUDĚJOVICKÉHO TRIATLONU

17. 6. 2018 – letní koupaliště

U příležitosti 30 ročníku triatlonu v Moravských Budějovicích zařadili pořadatelé nově disciplínu:

Triatlonová štafeta. Tím obohatili nabídku pro všechny zájemce o vyzkoušení si triatlonu v jakékoliv jeho podobě.

Tzn. Triatlon pro děti od 9 do 15 let, dorost, muži, ženy. 

Dále divácká kategorie se zkrácenými objemy a nově štafeta. Po součtu účastníků v jednotlivých kategoriích docházíme v tomto jubilejním ročníku k číslu 134 závodících. Počasí vyšlo na jedničku. Závodníci ve všech kategoriích předvedli svá maxima.

Poděkování patří všech zúčastněným, pořadatelům a hlavně sponzorům.

 

Den dětí

Byla to jedním slovem paráda. Sluníčko, dobrá nálada a přes 350 dětí přišly ve čtvrtek  na letiště zasportovat a podívat na přistání vojenského vrtulníku.

Průřez celým dnem zde:

www.youtube.com/watch?v=_AqihXGmhXo&feature=youtu.be&t=4m45s

 
 

Hráčka DDM Budík v televizi

Všechny děti z šachového kroužku DDM Budík se pravidelně účastní celé řady soutěží a turnajů, na kterých jsou obávanými soupeři. Máme z nich velikou radost, protože opravdu vzorně reprezentují naše zařízení. Poděkování za velkou podporu patří rodičům, jmenovitě pak manželům Šťávovým a vedoucímu kroužku panu Ladislavu Odvárkovi.

Pořad V šachu z 5.5. se věnova Velké ceně Havlíčkova Brodu v rapid šachu, kterého se zúačastnili i naši hráči. "Budíkovskou" hráčku  Markétu Šťávovou můžete zahlédnou v 21. minutě zmiňovaného pořadu.

 
 

Přehlídka pódiových skladeb 2018

První soutěž odtancována 7. dubna. Tanečníci z břišních tanců a street dance si vedli skvěle. Břišní tanečnice si se skladbou Břišní po slovensky vytancovaly 3. místo, hned na příčce za nimi skončila skladba Fighters mladších tanečníků street dance. Starší tanečníci street dance obsadili se svou skladbou Creative 2. místo v kategorii Show dance.

Všem děkujeme za účast a přejeme další taneční štěstí v soutěžích následujících.

 

2. ročník městského přeboru ve sportovní gymnastice

 

Ve čtvrtek 22. března 2018 odpoledne se v tělocvičně TJ Sokol Moravské Budějovice konal 2. ročník městského přeboru ve sportovní gymnastice. Zúčastnily se ho gymnastky z TJ Sokol M. Budějovice a z DDM Budík. Celkem předvedlo své výkony 34 děvčat a 1 hoch. 16 gymnastek z Budíku vybojovalo dvě zlata, jedno stříbro a jeden bronz. Nejen oceněným, ale všem zúčastněným velké díky za vzornou reprezentaci.

 

 

Chess lady 2018

 

Dačický trojboj ve sportovní gymnastice

V sobotu 27. ledna 2018 jsme se zúčastnili Dačického trojboje ve sportovní gymnastice a šplhu. Zájmový kroužek sportovní gymnastiky DDM Budík reprezentovala Tereze Nováková, Petra Bendová, Klára Růžičková, Magdaléna Nixová a Kristýna Růžičková. Děvčata předvedla výborné výkony a všechny se těší na soutěž v domácm prostředí ve čtvrtek 22. března 2018 v hale TJ Sokol Moravské Budějovice. Přijďte se  podívat.
 
 

Karneval se Šimonem Pečenkou

Tančilo se, zpívalo se a soutěžilo. Takto nějak se dá popsat náš karneval s úžasným „hrabětem“ Šimonem Pečenkou a jeho družinou. Účast dětí byla hojná, a tak se po sále proháněla spousta princezniček, čarodějek, hasičů, policistů a další nápaditých masek. Myslíme si, že se za rok máme opět na co těšit.
Děkujeme rodičům a jejich dětem, panu Pečenkovi, Ferrumu a dalším sponzorům za jejich přízeň.

 

MIKULÁŠ NA LEDĚ

Malé čertíky a čertice přišel v neděli 3. prosince pozdravit na zimní stadion Mikuláš a jeho andělský i čertí doprovod. Užili jsme si bruslení, hry na stanovištích, krásné vystoupení krasobruslařek. Navíc Mikuláš obměnil šikovné děti, které mu něco pěkného vytvořily. 
Tímto děkujeme rodičům, jejich dětem, Besedě, krasobruslařkám, personálu zimnímu stadionu a především Mikuláši s družinou za účast.
 
 

 

O POSVÍCENSKÝ KOLÁČ

V sobotu 14. října 2017 se konal v areálu TJ Sokol Moravské Budějovice 3. ročník soutěže mažoretek "O posvícenský koláč". Své výkony zde předvedlo 209 mažoretek v celkem 60 vystoupeních. Jejich výkony hodnotila odborná pětičlenná porota, jejímž čestným předsedou byla paní Jana Fialová radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Na tuto akce přijaly pozvání mažoretky z Rosic, Brna, Adamova, Chotěboře, Šumné, Vyskytné, Brtnice a Telče. Vyvrcholením přehlídky jednotlivých vystoupení byla skladba domácích mažoretek, které se letos v červenci zúčastnily Mistroství Evropy a obsadily zde krásné 4. místo. Protože se jedná o atraktivní podívanou nechyběli ani diváci, kterých přišlo přes 200 a vytvořili skvělou atmosféru.

 Těšíme se na další ročník v říjnu 2018.

 

ÚSPĚCH NAŠICH ŠACHISTEK

Ve dnech od 30.září do 1. října 2017 se odehrával ve Světlé nad Sázavou Krajský přebor Kraje Vysočina mládeže do 16 let v šachu 2017. Nejlepší hráčkou Kraje Vysočina v kategorii dívek do 12 let se stala Helena Šťávová, která se stala současně krajskou přebornicí KŠS Vysočina dívek do 12 let. A tím to všechno nekončí!

Titul nejlepší hráčky v kategorii dívek do 10 let obdržela Markéta Šťávová, která se stala současně krajskou přebornicí KŠS Vysočina dívek do 10 let.

 

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci DDM Budík Moravské Budějovice.

 

LOUČENÍ S LÉTEM

 

REGION TANČÍ 2017, PELHŘIMOV 2. 6. 2017

15. ročník úžasné akce plné pohybu a tance všeho druhu. Letos za účasti tří kroužků z DDM Budík. Břišní, street dance – mladší, street dance – starší.

Děti měly možnost vidět na vlastní oči i profesionály. Milana Peroutku při zpěvu a Veroniku Lálovou při tanci.

 

DEN DĚTÍ  V AREÁLU HASIČŮ

1. 6. 2017 mohly všechny děti oslavit svůj svátek volným pohybem v areálu cvičiště SDH. Pohyb, radost, spokojenost dětí, rodičů i pořadatelů  byly navíc prozářeny sluníčkem. Každé dítě obdrželo ke gratulaci k svému svátku perník ve tvaru budíčku.

 

 

V neděli 14. 5. 2017 vystupovala děvčata ze dvou tanečních kroužků na oslavě Dne matek v KS Beseda.

DDM Budík reprezentovali nejmenší mažoretky a  břišní tanečnice.

 

 

 

JÍZDA DO VRCHU

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se uskutečnila další jízda cyklistického seriálu ZÁVODU DO VRCHU. Tentokráte náročnější trasa. Od bývalých drůbežářských závodů do Hory.

 

 

JÍZDA  DO  VRCHU

Ve čtvrtek 27. 4. 2017  zdolalo první kopec seriálu  5 statečných.

11. 5. 2017  a  18. 5. 2017  se těšíme na další nadšené cyklisty.

 

 

Mažoretky DDM Budík se chystají na mistrovství Evropy do Bulharska

V sobotu 25. 3. se naše týmy kadetek a juniorek vydaly do Dubňan, kde se konala mezinárodní soutěž mažoretek. Týmů se sešlo bezpočet a všechny se stejným cílem. Motivace byla veliká. Šlo o postup na ME, které se letos koná 6.–9. 7. v Bulharsku.

Nervozita vládla celou halou již od samého rána. Ani naše děvčata nebyla v klidu, ladily se poslední detaily, ať již na kostýmech či soutěžní skladbě. První vystupovaly mladší kadetky, soutěžní nervozita se jim však nevyhnula a hůlky padaly, ale naděje tu pořád byla. Vždyť i ostatním týmům se něco nepovedlo. Bohužel k postupu to nakonec nestačilo.

Starší juniorky začaly naplno, z parketu však odcházely se slzičkami v očích, nějaká ta hůlka jim taky spadla. O to větší překvapení přišlo při vyhlášení! Třetí místo, bronzová medaile a postup na ME!

 

 

Ve čtvrtek 6.4. proběhl v DDM Budík další ročník recitační soutěže pro děti z prvního stupně základních škol UPOVÍDANÝ BUDÍK. Letos se zúčastnilo celkem 59 recitátorů  ze sedmi základních škol z Moravských Budějovic a okolí. Odborná a dětská porota opravdu neměly lehkou práci.

 

 

Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhla v tělocvičně TJ Sokol Moravské Budějovice soutěž ve sportovní gymnastice. Zúčastnily se jí všechny děti, které chodí do moravskobudějovických gymnastických oddílů. Cvičilo se na prostných a kladině (nejmladší dívky cvičily na lavičce). Za DDM Budík nastoupilo do závodu 17 děvčat, která předvedla velmi dobré výkony. V pěti kategoriích jsme vybojovali devět medailových pozic, z toho bylo jedno zlato, 5 x stříbro a 3x bronz. Všechna děvčata si zaslouží velkou pochvalu. Už teď se těšíme na další ročník soutěže, kterou bychom chtěli organizovat společně s gymnastickým oddílem TJ Sokol pravidelně každý rok.