Závody do vrchu 2019 aneb Jak jsme potili kopec

Letos jenom jeden, ale 2x. 23. května 2019  se  u  „letiště“  sešlo 15  statečných s doprovodem. Děti ani dospěláky neodradilo počasí a přišli si vyzkoušet svoji cyklistickou připravenost. 1. kolo – od Lažínek až nahoru ke cvičišti hasičů, 2. kolo – od Lažínek do poloviny kopce. Bylo úplně jedno, jak se kdo umístil. Když se na nás nesmálo sluníčko, tak jsme se smáli my.

Exkurze v Muzeu starých strojů a technologií

Členové našeho modelářského kroužku podnikli v sobotu 18. května 2019 exkurzi do Muzea starých strojů a technologií, z.s. v Žamberku, které uspořádalo v areálu Vonwillerovy továrny výstavu s názvem Jak se staví železnice. V expozici dokonale zrestaurovaných exponátů mohli obdivovat historické automobily, lokomotivy, parní stroje a lokomobily, všechny v provozu a plně funkční. Seznámili se s provozem dobově zařízené obráběcí dílny, kovárny a pily poháněné parním strojem. Celodenní bohatý program ukončili shlédnutím obří modelové železnice, jedné z nejdelších v České republice.

Zájezd 2019 - Kadaň, Chomutov

Ve dnech 3. 5. – 5. 5. 2019 pořádal DDM Budík zájezd do okolí Kadaně a Chomutova. V pátek jsme se zastavili v Panenském Týnci a poté přespali v základní škole v Kadani. V sobotu jsme si prohlédli krásné město Kadaň, Františkánský klášter a rodiče s dětmi navštívili muzeum čarodějnic.  Odpoledne jsme se věnovali prohlídkám hradů Lestkov, Perštejn a Hasištejn.

Ze soboty na neděli jsme přespali v DDM Chomutov. V neděli byla na programu návštěva hradu Osek a zámku Duchcov. Výlet jsme ukončili výjezdem lanovkou na Komáří hůrku, která byla v době svého vzniku r. 1952 nejdelší lanovou dráhou bez zastávky ve střední Evropě.

Upovídaný Budík 2019

11. dubna 2019 opět "zvonil" Budík hlásky malých recitátorů. Akce se zúčastnilo 48 dětí z 6 základních škol. Děkujeme všem, kteří děti do soutěže připravovali a malým recitátorům za krásné předvelikonoční odpoledne.

Pódiové skladby 2019

V sobotu 30. března 2019 se děti z kroužků Street dance, Tancujeme pro radost a Mažoretky Repetky zúčastnily tradiční soutěžní přehlídky Pódiové skladby a taneční formace, kterou pořádala TJ Sokol Moravské Budějovice. V pestré přehlídce mnoha vystoupení se výkony našich kroužků velmi líbily a některé z nich byly oceněny i na medailových pozicích. Všem dívkám, chlapcům a jejich vedoucím patří poděkování za předvedené výkony.

Městský přebor ve sportovní gymnastice

Ve čtvrtek 21. března 2019 se v hale TJ Sokol Moravské Budějovice konal 3. ročník Městských přeborů ve sportovní gymnastice. Oddíl sportovní gymnastiky DDM Budík reprezentovalo celkem 15 dívek, z toho 9 z nich vybojovalo některý z cenných kovů. Děvčata cvičila na prostných, lavičce, nízké kladině a vysoké kladině. Úroveň této soutěže každým rokem vzrůstá a máme velkou radost, že je o tento krásný, ale náročný sport zájem.

Lyžování s Budíkem 2019

V termínu 3.3. - 8.3.2019 jsme lyžovali v Karlově pod Pradědem. Celkem nás bylo 29 dětí a 21 dospělých. Věrní účastníci i nováčci vytvořili příjemnou atmosféru jak na svahu, tak i na chatě. Chata Pod kloboukem nás nadchla. Odjížděli jsme s příjemným pocitem, že máme dobré lyžaře. Pobyt na horách se vším, co k tomu patří, je pro děti i dospělé k nezaplacení. Všem děkujeme.

Karneval na ledě 2019

Akce proběhla v neděli 17.2.2019 v hale moravskobudějovického zimního stadionu. Pořadatelsky se o ni podělily příspěvková organizace Zikos a DDM Budík. Programem, ve kterém se střídaly zábavné soutěže s volným bruslením, provázel a po celých 90 minut se na ledě proháněl moderátor Miroslav Kratochvíl. Nabídl maskám i nemaskovaným soutěžícím celou řadu aktivit plných zábavy a napětí. Děkujeme bance Waldviertel Sparkasse a firmě Jitka Bartošová, prodejna hraček Moravské Budějovice, kteří se na akci sponzorsky podíleli.

Mexický karneval 2019

V neděli 20.1.2019 se v sále DDM Budík uskutečnil dětský karneval, který navštívilo 120 dětí převážně předškolního a mladšího školního věku se svými rodiči. Program zajišťoval zpěvák, herec, moderátor a scénárista Šimon Pečenka se svým asistentem Pepínou. V dvouhodinovém programu prožily děti dobrodružství plné soutěží, jako například hod kaktusem, hašení pálivé papričky, lovení lasem, válení tortily. Nechyběly ani veselé písničky, barevné kulisy, květiny, nafukovací balonky a mnoho dalších atrakcí.

Čertovské zpívání aneb Rolnička v pekle

Ve dnech 5. - 7.12.2018 se uskutečnilo v DDM Budík 6 koncertů pro 150 dětí z mateřských škol a 300 dětí z 1. stupně základních škol. V neděli 9.12.2018 se konalo vystoupení pro veřejnost, na které se přišlo podívat 150 diváků. Koncert připravily a nacvičily Milada Simandlová a Dana Berková s 35 dětmi z pěveckého sboru Rolnička.

O posvícenský koláč 2018

20. října 2018 se uskutečnil v hale TJ Sokol Moravské Budějovice 4. ročník nepostupové mažoretkové soutěže "O posvícenský koláč". Své výkony zde předvedlo 322 mažoretek, které přijely z 11 měst celé republiky (Telč, Chotěboř, Brno, Praha, ...). Soutěž hodnotila čtyřčlenná porota, která neměla vůbec snadnou práci. Každoročně úroveň jednotlivých vystoupení stoupá a kromě standartního pochodu a točení hůlkou jsou k vidění i prvky baletu, sportovní gymnastiky a scénického tance. Atraktivní podívanou ve 117 skladbách s krásnými choreografiemi shlédlo přibližně 300 diváků, kteří pomohli vytvořit příjemnou atmosféru.

Loučení s létem 2018

Akce pořádaná v pátek 31.8. na moravskobudějovickém letním koupališti ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi Zikos a Beseda. Děti se zapojily do zábavného programu bavičů Šimona a Pepy, kteří si pro ně připravili dvouhodinový program plný soutěží a tance. Poté měly možnost užít si zdarma všechny atrakce, které letní koupaliště nabízí.

Příměstský tábor 2018

Tábor proběhl v termínu 27. - 31.8.2018. V prostorách budíkovského sálu děti absolvovaly řadu her a aktivit zaměřených na porornost, paměť, důvtip, postřeh, nebo relaxaci. Ve středu jsme si zaplavali na místním koupališti, ve čtvrtek nás pan Konvalina provedl areálem moravskobudějovického Agrovýkupu a dopřál nám nevšední výhled na Moravské Budějovice z 11. patra silážní věže. Ve čtvrtek následoval výlet vlakem do Znajma obohacený o filmové představení v soukromí promítacího sálu kina Svět. Pomyslnou tečkou za pobytem byla naše účast na tradiční akci "Loučení s létem".

 

Příměstský výtvarný tábor 2018

Uskutečnil se ve dnech 27. - 31.8.2018 v prostorách ZŠ na Havlíčkově ulici. Hlavními činnostmi byly keramika, výroba plastů, malování deštěm, ubrousky, práce s tavnou pistolí, ale také zábava, hry a divadlo. Ráno tam - odpoledne domů.

Divadelní video  zde

 

Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu

Celkem 23 Repetek v doprovodu svých maminek a vedoucích mažoretek Jarmily Rehákové a Marie Peckové se vydalo do Chorvatského lázeňského městečka Opatija, kde reprezentovaly naše město Moravské Budějovice na XV. Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Mistrovství se konalo v termínu: 23.-25.8.2018. Celkem se zúčastnilo 62 týmů z 8 zemí. Soutěžilo více než 1000 mažoretek. Naše děvčata obsadila v kategorii mažoretek junior krásné 4. místo a v kategorii seniorek místo 6.

Za reprezentaci v zahraničí všem zúčastněným děkujeme a přejeme hodně štěstí do dalších soutěží.
Děkujeme za podporu jak našemu městu, tak i Kraji Vysočina.

 

Peksův mlýn

Tradiční "Peksák" v krásném údolí Želetavky opět nabídl 81 dětem aktivní týden ve dnech 29.7. - 5.8.2018. Na Peksáku si mohly vyzkoušet "táborničení" poprvé i děti z MŠ.

 

Kdousov 2018

Týden plný her a soutěží obohacený o vodácký výcvik proběhl ve dnech 14. - 21.7.2018. 26 dětí z blízka i daleka prožilo 7 dní bez nudy a s úsměvem.

 

30. ročník Moravskobudějovického triatlonu

17. 6. 2018 – letní koupaliště

U příležitosti jubilejního 30. ročníku triatlonu v Moravských Budějovicích zařadili pořadatelé nově disciplínu Triatlonová štafeta. Soutěžilo se tradičně ve 4 kategoriích - děti od 9 do 15 let, dorost, muži, ženy. Nově přibyla divácká kategorie se zkrácenými objemy. Po součtu účastníků v jednotlivých kategoriích jsme dospěli k číslu 134 závodících. Počasí vyšlo na jedničku. Závodníci ve všech kategoriích předvedli svá maxima.

Poděkování patří všech zúčastněným, pořadatelům a hlavně sponzorům.

 

Den dětí

Byla to jedním slovem paráda. Sluníčko, dobrá nálada a přes 350 dětí přišly ve čtvrtek  na letiště zasportovat a podívat na přistání vojenského vrtulníku.

Průřez celým dnem  zde

 

Hráčka DDM Budík v televizi

Všechny děti z šachového kroužku DDM Budík se pravidelně účastní celé řady soutěží a turnajů, na kterých jsou obávanými soupeři. Máme z nich velikou radost, protože opravdu vzorně reprezentují naše zařízení. Poděkování za velkou podporu patří rodičům, jmenovitě pak manželům Šťávovým a vedoucímu kroužku panu Ladislavu Odvárkovi.

Pořad V šachu z 5.5. se věnova Velké ceně Havlíčkova Brodu v rapid šachu, kterého se zúačastnili i naši hráči. "Budíkovskou" hráčku  Markétu Šťávovou můžete zahlédnou v 21. minutě zmiňovaného pořadu.

Video ČT  zde

 

Přehlídka pódiových skladeb 2018

První soutěž odtancována 7. dubna. Tanečníci z břišních tanců a street dance si vedli skvěle. Břišní tanečnice si se skladbou Břišní po slovensky vytancovaly 3. místo, hned na příčce za nimi skončila skladba Fighters mladších tanečníků street dance. Starší tanečníci street dance obsadili se svou skladbou Creative 2. místo v kategorii Show dance.

Všem děkujeme za účast a přejeme další taneční štěstí v soutěžích následujících.

 

2. ročník městského přeboru ve sportovní gymnastice

 

Ve čtvrtek 22. března 2018 odpoledne se v tělocvičně TJ Sokol Moravské Budějovice konal 2. ročník městského přeboru ve sportovní gymnastice. Zúčastnily se ho gymnastky z TJ Sokol M. Budějovice a z DDM Budík. Celkem předvedlo své výkony 34 děvčat a 1 hoch. 16 gymnastek z Budíku vybojovalo dvě zlata, jedno stříbro a jeden bronz. Nejen oceněným, ale všem zúčastněným velké díky za vzornou reprezentaci.

 

Chess lady 2018

 

Dačický trojboj ve sportovní gymnastice

V sobotu 27. ledna 2018 jsme se zúčastnili Dačického trojboje ve sportovní gymnastice a šplhu. Zájmový kroužek sportovní gymnastiky DDM Budík reprezentovala Tereze Nováková, Petra Bendová, Klára Růžičková, Magdaléna Nixová a Kristýna Růžičková. Děvčata předvedla výborné výkony a všechny se těší na soutěž v domácm prostředí ve čtvrtek 22. března 2018 v hale TJ Sokol Moravské Budějovice. Přijďte se  podívat.
 
 

Karneval se Šimonem Pečenkou

Tančilo se, zpívalo se a soutěžilo. Takto nějak se dá popsat náš karneval s úžasným „hrabětem“ Šimonem Pečenkou a jeho družinou. Účast dětí byla hojná, a tak se po sále proháněla spousta princezniček, čarodějek, hasičů, policistů a další nápaditých masek. Myslíme si, že se za rok máme opět na co těšit.
Děkujeme rodičům a jejich dětem, panu Pečenkovi, Ferrumu a dalším sponzorům za jejich přízeň.

 

Mikuláš na ledě

Malé čertíky a čertice přišel v neděli 3. prosince pozdravit na zimní stadion Mikuláš a jeho andělský i čertí doprovod. Užili jsme si bruslení, hry na stanovištích, krásné vystoupení krasobruslařek. Navíc Mikuláš obměnil šikovné děti, které mu něco pěkného vytvořily. 
Tímto děkujeme rodičům, jejich dětem, Besedě, krasobruslařkám, personálu zimnímu stadionu a především Mikuláši s družinou za účast.
 
 

 

O posvícenský koláč

V sobotu 14. října 2017 se konal v areálu TJ Sokol Moravské Budějovice 3. ročník soutěže mažoretek "O posvícenský koláč". Své výkony zde předvedlo 209 mažoretek v celkem 60 vystoupeních. Jejich výkony hodnotila odborná pětičlenná porota, jejímž čestným předsedou byla paní Jana Fialová radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Na tuto akce přijaly pozvání mažoretky z Rosic, Brna, Adamova, Chotěboře, Šumné, Vyskytné, Brtnice a Telče. Vyvrcholením přehlídky jednotlivých vystoupení byla skladba domácích mažoretek, které se letos v červenci zúčastnily Mistroství Evropy a obsadily zde krásné 4. místo. Protože se jedná o atraktivní podívanou nechyběli ani diváci, kterých přišlo přes 200 a vytvořili skvělou atmosféru.

 Těšíme se na další ročník v říjnu 2018.

 

Úspěch našich šachistek

Ve dnech od 30.září do 1. října 2017 se odehrával ve Světlé nad Sázavou Krajský přebor Kraje Vysočina mládeže do 16 let v šachu 2017. Nejlepší hráčkou Kraje Vysočina v kategorii dívek do 12 let se stala Helena Šťávová, která se stala současně krajskou přebornicí KŠS Vysočina dívek do 12 let. A tím to všechno nekončí!

Titul nejlepší hráčky v kategorii dívek do 10 let obdržela Markéta Šťávová, která se stala současně krajskou přebornicí KŠS Vysočina dívek do 10 let.

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci DDM Budík Moravské Budějovice.

 

Loučení s létem

 

Region tančí 2017

Pelhřimov 2. 6. 2017

15. ročník úžasné akce plné pohybu a tance všeho druhu. Letos za účasti tří kroužků z DDM Budík. Břišní, street dance – mladší, street dance – starší.

Děti měly možnost vidět na vlastní oči i profesionály. Milana Peroutku při zpěvu a Veroniku Lálovou při tanci.

 

Den dětí v areálu hasičů

1. 6. 2017 mohly všechny děti oslavit svůj svátek volným pohybem v areálu cvičiště SDH. Pohyb, radost, spokojenost dětí, rodičů i pořadatelů  byly navíc prozářeny sluníčkem. Každé dítě obdrželo ke gratulaci k svému svátku perník ve tvaru budíčku.

 

 

Den matek

V neděli 14. 5. 2017 vystupovala děvčata ze dvou tanečních kroužků na oslavě Dne matek v KS Beseda.

DDM Budík reprezentovali nejmenší mažoretky a  břišní tanečnice.

 

Závod do vrchu

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se uskutečnila další jízda cyklistického seriálu ZÁVODU DO VRCHU. Tentokráte náročnější trasa. Od bývalých drůbežářských závodů do Hory.

 

 

Jízda do vrchu

Ve čtvrtek 27. 4. 2017  zdolalo první kopec seriálu  5 statečných.

11. 5. 2017  a  18. 5. 2017  se těšíme na další nadšené cyklisty.

 

 

Mezinárodní soutěž mažoretek

Mažoretky DDM Budík se chystají na mistrovství Evropy do Bulharska.

V sobotu 25. 3. se naše týmy kadetek a juniorek vydaly do Dubňan, kde se konala mezinárodní soutěž mažoretek. Týmů se sešlo bezpočet a všechny se stejným cílem. Motivace byla veliká. Šlo o postup na ME, které se letos koná 6.–9. 7. v Bulharsku.

Nervozita vládla celou halou již od samého rána. Ani naše děvčata nebyla v klidu, ladily se poslední detaily, ať již na kostýmech či soutěžní skladbě. První vystupovaly mladší kadetky, soutěžní nervozita se jim však nevyhnula a hůlky padaly, ale naděje tu pořád byla. Vždyť i ostatním týmům se něco nepovedlo. Bohužel k postupu to nakonec nestačilo.

Starší juniorky začaly naplno, z parketu však odcházely se slzičkami v očích, nějaká ta hůlka jim taky spadla. O to větší překvapení přišlo při vyhlášení! Třetí místo, bronzová medaile a postup na ME!

 

 

Upovídaný Budík

Ve čtvrtek 6.4. proběhl v DDM Budík další ročník recitační soutěže pro děti z prvního stupně základních škol UPOVÍDANÝ BUDÍK. Letos se zúčastnilo celkem 59 recitátorů  ze sedmi základních škol z Moravských Budějovic a okolí. Odborná a dětská porota opravdu neměly lehkou práci.

 

 

Soutěž ve sportovní gymnastice

Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhla v tělocvičně TJ Sokol Moravské Budějovice soutěž ve sportovní gymnastice. Zúčastnily se jí všechny děti, které chodí do moravskobudějovických gymnastických oddílů. Cvičilo se na prostných a kladině (nejmladší dívky cvičily na lavičce). Za DDM Budík nastoupilo do závodu 17 děvčat, která předvedla velmi dobré výkony. V pěti kategoriích jsme vybojovali devět medailových pozic, z toho bylo jedno zlato, 5 x stříbro a 3x bronz. Všechna děvčata si zaslouží velkou pochvalu. Už teď se těšíme na další ročník soutěže, kterou bychom chtěli organizovat společně s gymnastickým oddílem TJ Sokol pravidelně každý rok.